vajinismus tedavisi olanlar

Vajinismus Hastalığı sebeplerinden önemli eş kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan aynı durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade paradigma verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye kadar korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, hoşgörüsüz sağtöre kuralları, cinsî bilgi eksikliği, cinselliğin kadınlar yoluna kötü, çekinilmesi gereken yalnız mevki olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, politik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da hakikat akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu durum aslında olmayan tehlike ve kaygı halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken ön sevişmede birleşik mesele yokken okunuşu bu sefer ilişkiye girebileceğim derken tam o sırada bu his ve duygu durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene yeniden kesintisiz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir kez duvar yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hatalı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan model verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 senelik vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok küçük olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsel ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış benzer mesaj, okunuşu makro düşünce ve korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu seksüel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve dar gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a miktarda bebek doğurabilir.

Başka sadece vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye anık hissedip, eşeysel ilişkiye dönüşmek istiyor amma koca eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tümsek ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senelik vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz bir kez 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar daha ziyade da oluyor bayan evlenmeden birlikte sarhoş olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu vaziyet evlenince de daha rahat olsada, kasması ki kolay derecede kassa birlikte eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse bile sancılı ağrılı prblemli müşterek bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve tasa cinsel ilişkinin sağlıklı eş şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka bir vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu müşterek filmde,yoğun iş yağışı hasebiyle veladet eylemi çeken aynı züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi hamile kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış cinsel ilişkiden, yüklü kalmaktan okunuşu doğumunun fazla zorla olacağını düşündüğünden ötürü eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa yol açtığını göreceksiniz.Başka eş vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının devamini oku ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı meteoroloji vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O dek çok tıpkısı var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hatalı düşünce vermesi sonucu bağlantı anında kasılma, geriye mütebaki küçük eş kısmında ise, anatomik ancak mahzur güfte konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye mâni olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 meteoroloji evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim çağ hayatımın en önemli, genişlik hususi günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sıkıntılı tek periyot geçiyorum. çok korku, endişe, tereddüt hepsi eş arada. Eşimin yüzüne meşgul olmak birlikte istemiyorum. Kendimi kabahatli ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura hatırlamak istiyorum. oldu ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve korku doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, ongun sadece hayata hamle atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz düşüncesince başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *